Արցախի հանձնումը և Ալենի տժժիկները
2018–ին մարդիկ փողոց էին դուրս եկել, որպեսզի իրենց պատկերացրած արդարությունը հաստատեին։ Մարդկանց զգացմունքները գողացվեցին։ Հիմա եկել է սրիկաների վայելքների պահը։ Այն շատ նողկալի է, քանզի այլասերվածությամբ է ուղեկցվում։ Եվ այս ամենը մեր հազարավոր զոհերի ու Արցախի կորստի ֆոնին։
«Հեղափոխության» վաստակը
ԱԺ նախագահ նշանակված Ալեն Սիմոնյանը «թավշյա» հեղափոխության քայլող խորհրդանիշներից է։ Նա «հեղափոխության» վաստակ է։
Ալեն Սիմոնյանը վայելում է «հեղափոխությունը»։ Նա դա անում է առանձնահատուկ ցուցամոլությամբ։ Ցինիզմն ու փարիսեցիությունը հասել են այնտեղ, որ Ալեն Սիմոնյանը մի օր կազմակերպում է անհետ կորածների ու գերիների հարազատների հետ հանդիպում, նրանց ասում, որ ոչ մի գիշեր չի կարողանում քնել ու մտածում է անհետ կորածների, գերիների մասին։ Դրա հաջորդ օրը բոլորս իմանում ենք, որ ինքը կասկածելի ֆինանսավորմամբ հայտնվել է հունական Միկոնոս կղզում։ Տժժում է իր թիմակից դիջեի, Նիկոլի աներձագի ու էլի մի քանիսի հետ։
Հետո էլ պարզվում է, որ գերիների համար լացող Ալենն իրականում նրանց մասին այլ կարծիքի է․ գերիներն իր համար չկան։
Հիմա էլ պարզվում է Ալենը տժժիկների մեջ է իր ծննդյան կապակցությամբ։ Սրանք առանձնահատուկ հետևողականությամբ և ցուցադրաբար են իրենց ուրախությունները հանրայնացնում։ Ուրախությունն Արցախի կորստի մասով է։ Բացարձակ իշխանությունն այլասերել է «թավշիստներին»։ Դրանց մեջ հատկապես աչքի է ընկնում Ալեն Սիմոնյանը։ Որպես «հեղափոխության» վաստակ՝ նա թքում է քաղաքացու վրա, միկոնոսներում տժժում ու տրջիկ տալիս Արցախի կորստի կապակցությամբ։
Ի դեպ, եթե նկատել եք, Ալեն Սիմոնյանը Նիկոլից ավելի նիկոլություն է անում։ Նա ավելի ադրբեջանամետ է, քան Նիկոլ Փաշինյանը և ավելի թուրքամետ, քան բոլոր ՔՊԿ–ականները միասին վերցրած։ Ալենն, այդպիսով «նա վսյակի» ապահովագրում է ինքն իրեն։ Ինքը գիտի, որ Նիկոլը թիմակիցներին «փուռը» տալու բնավորություն ունի։ Դրա համար էլ քծնում է Ալիևին, որպեսզի հարկ եղած դեպքում Ալիևն իր համար բարեխոսի․ Ալենը ներսից գիտի, որ Ալիևի խոսքը Նիկոլի համար օրենք է։ Ալենի ադրբեջանամետ հայտարարությունները հա՛մ նրա մտածողության, հա՛մ աթոռը պահելու նպատակ են հետապնդում։

Сдача Арцаха и кайфы Алена
В 2018-ом люди вышли на улицу, чтобы утвердить представляемую ими справедливость. Эмоции людей были украдены. Сейчас время кайфов негодяев. Это вызывает омерзение, так как сопровождается извращениями. И всё это на фоне тысяч жертв и потери Арцаха.
Отродье «революции»
Назначенный спикером НС Ален Симонян – один из живых символов «бархатной» революции. Он – отродье «революции».
Ален Симонян пожинает плоды «революции». Он делает это с особой показухой. Цинизм и фарисейство достигли того, что Ален Симонян организует встречу с родными без вести пропавших и пленных, говорит им, что не может спасть по ночам в думах о пропавших и пленных, но на следующий день все узнают, что он, при подозрительном финансировании, оказывается на греческом острове Миконос, тусит со своими соратниками – диджеем, шурином Никола и другими.
Впоследствии выясняется, что переживающий по пленным Ален в реальности совершенно иного о них мнения – пленных для него не существует.
Сейчас же выясняется, что Ален тусит в связи со своим днем рождения. Они предают свою радость огласке с особой последовательностью и показухой. А радость эта по части потери Арцаха. Абсолютная власть извратила «бархатных». Среди них особо выделяется Ален Симонян. Как «революционное» отродье, он плюется в гражданина, отрывается на миконосах и отплясывает в связи с потерей Арцаха.
Кстати, если заметили, Ален Симонян занят большим николством, чем сам Никол. Он более проазербайджанский, чем Никол Пашинян, и более протурецкий, чем все ГД-аевцы вместе взятые. Этим Ален перестраховывается «на всякий пожарный». Он знает, что Николу присуще использовать своих соратников в качестве расходника. Поэтому и заискивает перед Алиевым, чтобы при необходимости тот замолвил о нем словечко: Алену изнутри известно, что слово Алиева для Никола – закон. Проазербайджанские заявления Алена являются как следствием его мышления, так и преследуют цель удержания своего кресла.