Արևմուտքը Երևանը մղում է ուկրաինական ճանապարհով. Լեոնիդ Սլուցկի
Արևմուտքը Երևանը մղում է ուկրաինական ճանապարհով։ Եվ սա Հայաստան-ԱՄՆ-ԵՄ ֆորմատի զարգացմանը զուգահեռ ավելի ու ավելի ակնհայտ է դառնում։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում գրել է ՌԴ Պետդումայի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար և ԼԺՀ առաջնորդ Լեոնիդ Սլուցկին։
«Հավաքական Արևմուտքի պրոքսի պատերազմում Կիևի ձախողումների ֆոնին, Վաշինգտոնն ու Բրյուսելը հակառուսական նոր «պոլիգոններ» են փնտրում։ Եվ, ըստ երևույթին, արևմտյան երկրների հայացքներն ավելի ու ավելի սկսեցին ընկնել նախ Մոլդովայի, իսկ հետո՝ Հայաստանի վրա։
Արդյոք Երևանի ներկայիս իշխանությունները գիտակցո՞ւմ են, որ եվրատլանտյան «բազեների» խոստացված «աջակցությունն ու օգնությունը» ոչ այլ ինչ է, քան Ռուսաստանի թուլացման «պլանի» վերակենդանացման փորձեր։ Հիմա՝ Հայաստանի ժողովրդի ազգային շահերի հաշվին և Հարավային Կովկասում ապակայունացման հեռանկարով։
Արդյունքում, նման «օգնությունը» հանգեցնում է ինքնիշխանության կորստի, քաղաքացիական պատերազմների և քաղաքացիական զոհերի, տնտեսական ճգնաժամերի և հումանիտար աղետների: Հարցն այն է, թե արդյոք այս երկու երկրների քաղաքացիները ցանկանում են այս ամենը «ուկրաինական տարբերակի» կրկնությամբ»,-ասել է Սլուցկին։

Запад толкает Ереван по украинскому пути – Леонид Слуцкий
Запад толкает Ереван по украинскому пути. И это становится все более очевидным по мере развития формата Армения-США-ЕС. ОБ этом в своем «Telegram»-канале написал глава комитета Госдумы РФ по международным делам и лидер ЛДПР Леонид Слуцкий.
«На фоне провалов Киева в прокси-войне коллективного Запада Вашингтон и Брюссель ищут новые антироссийские «полигоны». И, по всей видимости, взгляды западников все чаще стали падать сначала на Молдову, а затем на Армению.
Осознают ли нынешние власти в Ереване, что обещанная «поддержка и помощь» евроатлантических «ястребов» – ничто иное, как попытки реанимировать «план» по ослаблению России? Теперь – за счет национальных интересов народа Армении и с перспективой дестабилизации на Южном Кавказе.
В итоге такого рода «помощь» оборачивается утратой суверенитета, гражданскими войнами и жертвами среди мирного населения, экономическими кризисами и гуманитарными катастрофами. Вопрос – хотят ли граждане этих двух стран всего этого с повторением «украинского варианта»», – заявил Слуцкий.