ՀՀԿ–ականները բացառում են Սերժ Սարգսյանի կողմից արտահերթ նախագահական ընտրությունների գնալը
Այսօր Հովիկ Աբրահամյանը պաշտոնապես ներկայացրեց ԱԺ նախագահի պաշտոնից իր հրաժարականը։ Տեսակետ կա, որ այս քայլը հնարավոր է պայմանավորված լինի արտահերթ նախագահական ընտրությունների գնալու Սերժ Սարգսյանի մտադրությամբ, որպեսզի իր հրաժարականից հետո երկրի դե յուրե ղեկավար մնա ոչ թե Հովիկ Աբրահամյանը, այլ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։
«7օր»–ի հետ զրույցում, սակայն, ՀՀԿ–ական պատգամավորները բացառել են արտահերթ ընտրությունները։
Դա նախ տրամաբանական չէ. դրա անհրաժեշտությունը չկա, դրա քաղաքական հիմքերն էլ չկան, ՀՀԿի գործունեության տրամաբանությանը չի համապատասխանում,–պնդել է Լեռնիկ Ալեքսանյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ և՛ խորհրդարանական, և՛ նախագահական ընտրությունները հերթական են լինելու։
Սերժ Սարգսյանն էլ այդպիսի տրամադրություն չունի. որևէ անգամ որևէ կարծիք չի արտահայտել։ ՀՀԿն գնում է հերթական ընտրությունների՝ և՛ խորհրդարանական, և՛ նախագահական,–ավելացրել է ՀՀԿ–ական պատգամավորը։
Հանրապետական մեկ այլ պատգամավոր Համլետ Հարությունյանն արտահերթ նախագահական ընտրություններ անցկացնելու Սերժ Սարգսյանի մտադրության մասին խոսակցությունները համարել է հերյուրանք և ասեկոսե։
Այդպիսի բան չկա, ինչո՞ւ պետք է արտահերթ ընտրությունների գնանք։ Ի՞նչ է պատահել. ի՞նչ քաղաքական, սոցիալական հիմքեր կան, որ գնանք արտահերթ ընտրությունների,–ընդգծել է Հ. Հարությունյանը։

Члены РПА исключают намерение Сержа Саргсяна пойти на внеочередные выборы
Как ранее сообщалось, председатель парламента Армении Овик Абрамян на сегодняшнем заседании Национального собрания официально заявил о своей отставке. Бытует мнение о том, что этот шаг, возможно, был обусловлен намерением президента РА Сержа Саргсяна пойти на внеочередные выборы, чтобы после его отставки де-юре на должности руководителя страны остался не бывший спикер НС Овик Абрамян, а премьер-министр Тигран Саркисян.
В беседе с «7or», однако, депутаты РПА исключили проведение внеочередных выборов.
«Прежде всего, это нелогично: в этом нет ни необходимости, для этого нет политических оснований. Кроме того, это не соответствует логике деятельности РПА», - заявил депутат РПА Лерник Алексанян, выразив мнение, что и парламентские, и президентские выборы будут очередными.
«У Сержа Саргсяна  нет таких намерений: он никогда не озвучивал такого мнения. РПА идет на очередные парламентские и президентские выборы», - добавил он.
Другой депутат РПА Гамлет Арутюнян назвал слухи о намерении Сержа Саргсяна провести внеочередные выборы «выдумкой» и «сплетней».
«Ничего такого нет. Зачем мы должны идти на внеочередные выборы? Что случилось? Какие есть  политические и социальные основания для их проведения?», - подчеркнул Арутюнян.