Կոկոսի յուղ օգտագործվում է «Աշտարակ կաթի» ջնարակված պանրիկում ու պաղպաղակում
Այսօր հրավիրված ասուլիսում «Աշտարակ կաթ» ընկերության տնօրեն Ստեփան Ասլանյանն ասել է, որ «Աշտարակ կաթ»–ի դասական կաթնամթերքում կոկոսի կամ բուսական յուղ չկա, և արտադրանքի պարունակությունը համապատասխանում է մակնշմանը։ Կոկոսի յուղ օգտագործվում է միայն ջնարակված պանրիկում ու պաղպաղակում։
–Կաթնամթերքում կոկոսի յուղ օգտագործելը միջազգային ստանդարտներով ընդունված է, և լայնորեն կիրառվում է պաղպաղակի պատրաստման ժամանակ։ Կոկոսի յուղն առողջությանը վնաս չէ, ինչպես փորձ է արվում ներկայացվել Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի կողմից,- ասել է Ասլանյանը։
Հիշեցնենք, որ ՏՄՊՊՀ–ի կողմից «Աշտարակ կաթը» տուգանվել է 50 մլն դրամով անբարեխիղճ մրցակցության համար: Տուգանվել էին նաև «Դուստր Մարիաննան»՝ 20 մլն դրամով և «Անի կաթը»՝ 5 մլն դրամով:

Кокосовое масло используется в глазированном сырке и мороженом компании «Аштарак кат»
На  состоявшейся сегодня пресс-конференции директор компании «Аштарак кат» Степан Асланян сказал, что в классической молочной продукции компании нет кокосового или растительного масла, и состав продукции соответствует маркировке. Кокосовое масло используется только в глазированном сырке и мороженом.
«Международными стандартами принято использование кокосового масла в молочной продукции, и широко применяется в производстве мороженого. Кокосовое масло не вредно для здоровья, как это пытается преподнести Государственная комиссия по защите экономической конкуренции», - сказал Асланян.
Напомним, что Госкомиссией по защите экономической конкуренции «Аштарак кат» был оштрафован на 50 млн. драмов за недобросовестную конкуренцию. Были также оштрафованны «Дустр Марианна» (20 млн. драмов) и «Ани кат» (5 млн. драмов).