Վարդան Այվազյան. «Պարենային ապրանքներրի գնային բարձրացումներ կլինեն»
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանն այսօր ասուլիսում ասել է, որ Ամանորին գնային որոշակի բարձրացումներ տեղի կունենան, եթե անհրաժեշտ պահանջարկ չկարողանան ապահովել։
–Տնտեսական ապրանքների առումով կունենանք գնային որոշակի իջեցումներ, պարենային ապրանքների հետ կապված՝ բարձրացումներ։ Իսկ խոզի բդի հետ կապված չեմ կարող ասել,–ասել է Վ. Այվազյանը։
Սպառողների միության նախագահ Արմեն Պողոսյանն էլ ավելացրել է, որ Ամանորի նախաշեմին ձեռնարկատերերի համար ստեղծված դրախտային պայմաններում նրանք կարող են ճիշտ կազմակերպել իրենց աշխատանքները և ապահովել այդ պահանջարկը, այլ ոչ թե դիմեն կեղծիքների, խարդախությունների և ա՛յդ միջոցով ապահովել իրենց եկամուտները։

Вардан Айвазян: «Цены на продовольственные товары повысятся»
Сегодня на пресс-конференции председатель постоянной Комиссии НС РА по экономическим вопросам Вардан Айвазян сказал, что если они не смогут обеспечить необходимого спроса, будет повышение на продовольственные товары.
«В плане хозяйственных товаров будет некоторое понижение цен, на продовольственные же товары ожидаются повышения. Что касается свиного окорока, то ничего определенного сказать не могу», - заявил Айвазян.
Председатель Союза потребителей Армен Погосян добавил, что в преддверие Нового года в сложившихся для предприятий райских условиях они могут правильно организовать свою работу и обеспечить этот спрос, а не прибегать к фальсификациям, мошенничеству и обеспечению этим своей прибыли.