Գործադիրի հաստատմանն է ներկայացվել 6 ամիսը 1 անգամ ստուգումների ենթակա ընկերությունների ցանկը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը կառավարության հաստատմանն է ներկայացրել այն ընկերությունների ցանկը, որտեղ պետք է ստուգումներ իրականացվեն 6 ամիսը 1 անգամ:
Ներկայացրած ցանկում ընդգրկված են 18 ընկերություններ, որոնցից 5-ը մշակութային օբյեկտներ են՝ Ալ.Սպենդարյանի անվան օպերայի և բալետի պետական  ակադեմիական թատրոն, Ա. Խաչատրյանի անվան մեծ համերգասրահ, Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր, Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոն, Մատենադարան:
Մյուս օբյեկտներից ընտրվել են` Հայկական ատոմակայանը, Երևանի մետրոպոլիտենը, «Նաիրիտը», «Ռուսալ-Արմենալը», Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատը և այլ ընկերություններ:

На утверждение правительства представлен список компаний, подлежащих проверке раз в 6 месяцев
Министерство экономики РА представило на утверждение правительства список тех, компаний, в которых раз в 6 месяцев должны проводиться проверки.
В список включены 18 компаний, 5 из которых являются культурными объектами: Государственный академический театр оперы и балета имени Ал. Спендиаряна, Большой концертный зал им. А. Хачатуряна, Спортивно-концертный комплекс им. К. Демирчяна, Национальный академический театр им. Г. Сундукяна и Матенадаран.
Из других объектов были отобраны: Армянская АЭС, Ереванский метрополитен, заводы «Наирит», «Русал-Арменал», Зангезурский медно-молибденовый комбинат и др.