Ա. Մինասյան. «Վիճակը շարունակելու է ավելի վատանալ, եթե...»
ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը, երկրում առկա տնտեսական խդիրների շուրջ այսօրվա քննարկման ժամանակ նշել է, թե պետք է զարգացնել  շուկայական հարաբերությունները։
–Համաշխարհային վերջին ճգնաժամը ցույց տվեց, որ այս մոտեցումը անհրաժեշտ է աշխարհի շատ երկրներում։ Շուկան պետք է շնչի, բայց պետք չէ, որ շատ օդ շնչի վիրուսներ չկլանելու համար,–ասել է ՀՅԴ ներկայացուցիչը։
Բանախոսը կարծում է, որ կարևոր է տնտեսական մրցունակության բարձրացման հարցը։ Ըստ նրա՝ գլխավոր խնդիրը ապահովել հանրային աջակցություն, որը բերելու է տնտեսական մրցակցության լիարժեք ձևավորման, եկամուտների բախշման գործընթացում առավել երկար ծրագրավորում տալուն, դրամավարկային և ֆինանսաբյուջետային քաղաքականության վերնայման։
Ա. Մինասյանը հիշեցրել է, որ կառավարության ղեկավարը հայտարարում էր, թե համաշխարհային ճգնաժամը շրջանցելու էր Հայաստանը, սակայն այժմ բոլոր ձախողումները իշխանությունը կապում է հենց այդ ճգնաժամի հետ՝ հավելելով, որ քանի դեռ երկրում տեղի չեն ունեցել համակարգային փոփոխություններ, վիճակը շարունակելու է ավելի վատանալ։

Арцвик Минасян: «Ситуация продолжит ухудшаться, если...»
Во время сегодняшнего обсуждения имеющихся в стране экономических проблем, депутат НС от АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян отметил, что необходимо развивать рыночные  отношения.
«Последний мировой кризис показал, что этот подход необходим во многих странах мира. Рынок должен дышать, но не так сильно, чтобы вдохнуть вирусы», - сказал представитель АРФД.
По мнению Минасяна, важно поднять вопрос о повышении экономической конкуренции. Главной же задачей является заручение общественной поддержкой, которая приведет к полноценному формированию экономической конкуренции, более долгосрочному программированию в распределении доходов, пересмотру денежно-кредитной и финансово-бюджетной политики.
Минасян напомнил, что руководитель правительства заявлял о том, что мировой кризис обойдет Армению стороной, однако сегодня все провалы списывает на этот кризис. Он также добавил, что, пока в стране не произошло системных изменений, ситуация продолжит ухудшаться.