ՀԱԿ ներկայացուցիչ. «Լեռնիկ Ալեքսանյանին նոր խորհրդարանում կփոխարինեն բարետեսները»
ԱԺ ՀՀԿ–ական պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը ՀԱԿ ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանի հետ հրավիրված համատեղ մամլո ասուլիսի ժամանակ անդրադառնալով ՀՀԿ նախընտրական ցուցակին՝ ասել է.
–Ես կարծում եմ, որ նոր խորհրդարանը լինելու է շատ ավելի առողջ, գործունյա։ Նոր դեմքեր էլ կլինեն, բայց ես ուզում եմ անդրադառնալ մի կարևոր նրբության՝ այսօր շատ են խոսում, որ Խոսրով Հարությունյանը, Արտաշես Գեղամյանը և այլոք կլինեն ցուցակում։ Այս քսան տարվա ընթացքում նույն մարդիկ են, և գուցե իրենցից շատերը կառավարման տարիներին թույլ են տվել սխալներ ու ավելի խոցելի են այսօր, բայց սխալ է չօգտագործել իրենց փորձը, նույն Գեղամյանի։ Սա իմ անձնական կարծիքն է։
Գուրգեն Եղիազարյանն էլ իր հերթին արձագանքել է՝ նշեկով, որ Լեռնիկ Ալեքսանյանը չի մտնելու ցուցակի մեջ.
–Հայաստանում կրկնվելու է վրացական սցենարը։ Այնտեղ խոսքն այն մասին էր, որ եկեք էս հներից, փտածներից ազատվենք. չէ՞ որ նրանք կաշառակերներ են, եկեք հույսներս դնենք երիտասարդների վրա, երիտասարդացնենք Ազգային ժողովը, պայծառ, բարետես մարդիկ լինեն։ Ես ցավով եմ ասում, բայց Լեռնիկ Ալեքսանյանը չի լինելու խորհրդարանում, «բարետեսներն» են լինելու։

Лерника Алексаняна в новом парламенте сменят оптимисты - представитель АНК
Говоря о предвыборных списках партий на предстоящих парламентских выборах, член парламентской фракции РПА Лерник Алексанян сказал:
“Думаю, что новый парламент будет намного более здоровым и работоспособным. Будут и новые лица, но я хочу обратиться к одному важному моменту: сейчас много говорят о том, что Хосров Арутюнян, Арташес Гегамян и другие будут в нашем списке. Все эти 20 лет мы видим те же лица. Быть  может, многие из них за эти годы допускали ошибки и сегодня стали более уязвимы, но было бы неправильным не использовать их опыт, того же Гегамяна. Это мое личное мнение”.
Другой участник пресс-конференции, представитель АНК Гурген Егиазарян на это отреагировал, отметив, что сам Лерник Алексанян не войдет в список.
“В Армении повторится грузинский вариант. Речь идет о том, что необходимо избавиться от “старых, прогнивших” людей, так как они являются взяточниками. Надежду надо возложить на молодежь, омоложение Национального собрания, чтобы в него пришли яркие, оптимистичные личности. Я сожалею, но Лерника Алексаняна в парламенте не будет, в него придут оптимисты”, - считает Егиазарян.