Ղարաբաղա–ադրբեջանական շփման գծում կրկին կրակոցներ են՝ թշնամին երկու զինծառայողի է վիրավորել
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ ՊԲ Լրատվության և քարոզչության բաժնից, ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից շարունակում է պարբերաբար խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Միայն անցած շաբաթվա ընթացքում ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ՊԲ դիրքերի ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 550 կրակոց, որի հետևանքով հայկական կողմն ունեցել է վիրավորներ:
Հունվարի 14-ին ժամը 12.25-ի սահմանում շփման գծի հարավարևելյան (Մարտունու) ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակված գնդակից ձախ անրակի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել շարքային զինծառայող 1992թ. ծնված Վարդան Անդրանիկի Հարությունյանը:
Ժամը 12.50-ին տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Վիճակը բավարար է:
Դրանից մեկ օր անց' հունվարի 15-ին ժամը 17.20-ի սահմանում նմանատիպ մեկ այլ միջադեպ է արձանագրվել ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի  արևելյան  (Ասկերանի) ուղղությամբ: Հակառակորդի կողմից ձեռնարկված հերթական հրաձգության արդյունքում ձախ բազկի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ շարքային զինծառայող 1992թ. ծնված Խաչատուր Մուրադի Ասլանյանը: Ժամը 18.00-ին տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ: Վիճակը բավարար է:

Ранены два солдата Армии обороны НКР
По сообщению пресс-службы Армии обороны НКР, на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник продолжает периодически нарушать режим прекращения огня из разнокалиберного огнестрельного оружия. Только за последнюю неделю передовые подразделения азербайджанских ВС выпустили по направлению постов Армии обороны НКР более 550 выстрелов. В результате обстрела ранения получили двое солдат Армии обороны.
14 января в районе 12.25 в юго-восточном направлении (г. Мартуни) огнестрельное ранение в области левой ключицы получил рядовой Вардан Андраникович Арутюнян, 1992 года рождения. Состояние раненого, который был переведен в больницу в 12.50, оценивается, как удовлетворительное.
На следующий день, 15 января, около 17.20 в восточном направлении (Аскеран) линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск был зафиксирован аналогичный случай. В результате обстрела с азербайджанской стороны ранение в области левой кисти получил рядовой солдат Хачатур Мурадович Асланян, 1992 года рождения. В 18.00 он был доставлен в больницу, состояние солдата оценивается, как удовлетворительное.