Հրաչ Բերբերյան. «Գյուղնախարարությունը զբաղվում է ամեն ինչով, բացի գյուղատնտեսությունից»
ՀՀ ագրարագյուղացիական միավորման նախագահ Հրաչ Բերբերյանն այսօր լրագրողներին ասել է, որ ՀՀ գյուղնախարարությունը զբաղվում է ամեն ինչով, բացի գյուղատնտեսությունից, իսկ նախարար Սերգո Կարապետյանի մասին խոսելիս ասել է՝ 3-4 կուսակցության անդամ է եղել, պետական տարբեր պաշտոններ է ունեցել, հիմա էլ այդ կուսակցություն է սողոսկել։ Բերբերյանը վստահ է նաև, որ թեև գյուղնախարարն ՕԵԿ–ական է, սակայն գյուղերում այդ կուսակցությունը շատ ձայն չի հավաքի:
Ինչ վերաբերում է գյուղատնտեսական խնդիրներին, Բերբերյանը հայտնել է, որ հատկապես Արմավիրի և Արարատի մարզերի գյուղերում արդեն երկու տարի է՝ ծիրանենիները վարակված են սնկային հիվանդությունով, սակայն նախարարությունը որևէ քայլ չի ձեռնարկում։
–Եթե հիվանդության դեմ միջոցներ չձեռնարկենք, ապա կունենանք բերքի կորուստ, ինչպես երկու տարի առաջ. ծիրանենիների զգալի մասն էլ 2-3 տարի հետո կոչնչանա,-ընդգծել է նա՝ ավեացնելով, որ սնկային հիվանդությամբ սկսել են վարակվել նաև դեղձենիները:

Министерство сельского хозяйства занимается всем, кроме самого сельского хозяйства - Грач Берберян
Во время встречи с журналистами председатель Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян заявил, что министерство сельского хозяйства занимается всем, кроме самого сельского хозяйства.
Говоря о министре сельского хозяйства Серго Карапетяне, он отметил, что последний был членом 3-4 партий, занимал различные государственные посты, а сейчас заполз в «Оринац еркир». Берберян уверен также, что, несмотря на членство министра в данной партии, «Оринац еркир»  не сможет набрать много голосов в сельской местности.
Что касается проблем сельского хозяйства, то Берберян сообщил, что на Араратской долине, в особенности в Армавире и Арарате, абрикосовые деревья заражены опасным грибковым заболеванием, однако министерство не предпринимает каких-либо мер.
«Если вовремя не принять меры, значительная часть абрикосовых деревьев погибнет через 2-3 года. Кроме того, грибковым заболеванием стали заражаться персиковые деревья», - подчеркнул Берберян.