Նաիրա Զոհրաբյան. ««Ժառանգությունը» փորձում է հանրային շարժումն ուղղորդել ԲՀԿ-ի դաշտ»
Հունիսի 17-ին «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում դաժան ծեծի հետևանքով սպանված ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալի բաժանմունքի պետ, մայոր Վահե Ավետյանի գործով հետաքննության հետ կապված՝ ՀՅԴ-ն, ՀԱԿ-ը և «Ժառանգությունը» հարցաշար են ուղարկել ՀՀ գլխավոր դատախազություն և կառավարություն:
ԲՀԿ-ն չի ստորագրել այդ փաստաթուղթը: «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը «yerkir.am»-ի հետ զրույցում նշել է, որ իրենք չեն պատրաստվում ստորագրել ոչ մի հարցաշարի, համաձայնագրի տակ, որտեղ կա «Ժառանգության» թեկուզ և մեկ անդամի ստորագրություն:
«Մենք պատրաստ ենք առանձին հարցաշար ներկայացնել կամ էլ ՀԱԿ-ի և ՀՅԴ-ի հետ միասին քննարկել հարցաշարը, սակայն նպատակահարմար չենք գտնում ստորագրել այն հարցաշարի տակ, որտեղ արդեն իսկ կա «Ժառանգության» ստորագրությունը»,–ասել է ԲՀԿ-ական պատգամավորը՝ հավելելով, թե իրենք չեն ցանկանում գործ ունենալ մի քաղաքական ուժի հետ, որը ինքնուրույն չէ:
««Ժառանգությունը» փորձում է հանրային շարժումն ուղղորդել ԲՀԿ-ի դաշտ, իսկ կուսակցության անդամները ջանք և եռանդ չեն խնայում իրենց հանձնարարականը կատարելու, ինչն իրենց չի հաջողվելու»,–հավելել է նա:
Ըստ Զոհրաբյանի` ԲՀԿ-ն պատրաստ է համագործակցել միայն այն քաղաքական ուժերի հետ, որոնք ինքնուրույն են և չեն առաջնորդվում հանձնարարականներով:

Наира Зограбян: «“Наследие” пытается направить общественное движение в сторону ППА»
Партии АРФД, АНК и «Наследие» в связи со следствием по делу о жестоком избиении 17 июня в ресторане «Арснакар», повлекшем за собой смерть майора ВС Армении, главы отделения ЛОР госпиталя Ереванского военного гарнизона Ваге Аветяна, обратились с письмом в Генеральную прокуратуру и Правительство РА, в котором содержится ряд вопросов, на которые должны ответить указанные органы.
ППА не подписала данное обращение. Секретарь парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян в беседе с «yerkir.am» отметила, что они не готовятся подписываться под каким-либо письмом или документом, в котором стоит подпись хотя бы одного члена «Наследия».
«Мы готовы представить отдельные вопросы  или обсудить их с АНК и АРФД, однако считаем нецелесообразным подписываться под тем письмом, в котором стоит подпись “Наследия”», - сказала Зограбян, подчеркнув, что они не хотят иметь дела с той политической силой, которая несамостоятельна.
«“Наследие” пытается направить общественное движение в сторону ППА, а члены этой партии не жалеют усилий, чтобы выполнить данные им распоряжения, но им это не удастся», - добавила депутат от ППА.
По словам Зограбян, ППА готова сотрудничать только с теми политическими силами, которые самостоятельны и не руководствуются данными им распоряжениями.