Պարույր Հայրիկյանը միավորվելու կոչ է արել. «Սիրելի Րաֆֆի և Հրանտ, կամ մենք իրար հետ կհասնենք արդյունքի կամ կպարտվենք առանձին-առանձին»
Նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը «Ֆեյսբուքի» իր էջում բաց նամակով դիմել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանին ու Հրանտ Բագրատյանին:
Նամակում ասված է. «Մամուլից տեղեկացայ, որ միասնական թիմի ցանկութիւն է եղել․․․ եւ չի իրականացել։
Այդ ուղղութեամբ իմ զանգերն էլ անարձագանք էին մնում։ Եւ Րաֆֆի Հ․-ն էր շատ զբաղուած եւ Հրանտ Բ․-ը։ Ճշգրիտ հարցումներով 5 օր առաջ Ս․Ս․-ն ուներ 43-45%, իսկ ՊՀ-ն, ՀԲ-ն եւ ՐՀ-ն՝ 5-35%: Եռեակի միասնաբար հանդես գալու դեպքում ՍՍ-ն ունենում էր 30%, իսկ եռեակը՝ 67-69% (սա քուէարկողների՝ ընտրութեան մասնակցողների թվում)։ ՈՒզում էի առաջարկել ծանոթանալ այս թվերին եւ նոյնիսկ միասնական ուժերով ստուգել այս հրաշքը։
Բայց սիրելի գործընկերներս միասնաբար հաղթանակի ձգտելու փոխարեն մտածում էին ինչպէս բարձրացնել իրենց պարտութեան տոկոսները։ Եւ արդեն ասում էն՝ ուշ է։
Իրականում, եթէ ես ընտրութեունները հետաձգեմ 14 օրով, ապա մենք կարող էնք մեկ միասնական թեկնածու առաջարկել, ի մի բերել բոլորիս ծրագրերը եւ 10 օր էլ միասին ներկայանալ ժողովրդին։ Եւ այդ դեպքում մեր միասնական տոկոսը ոչ թէ 70%, այլ՝ 80% էլ կդառնա։
Սիրելի Րաֆֆի և Հրանտ, կամ մենք իրար հետ կհասնենք արդիւնքի կամ կպարտվենք առանձին-առանձին։
Հիմա Ձեզ հրապարակավ էմ դիմում և Ձեզ ձայն տալու տրամադրված մարդիկ էլ թող իմանան, թէ պարզունակ հավակնութեունների պատճառով ձէր ծրագրերն իրականացնելու ինչ հնարավորութեունից էք դուք զրկվում։ Սա ձեզ ասում է 96թ միասնական թեկնածուի ճարտարապետը։
Ժողովուրդ, մենք ընդամենը 30 Ժամ ունենք ու ոտքի ելեք ու ոտքի հանեք ձեր բոլոր հնարավորութեունները։ ՐՀ-ին և ՀԲ-ին բացատրեք, որ սա մեր բոլորի յաջողութեան հասնելու վերջին հնարավորութեունն է։ Ինձ ձայն տվողներին բացատրել պետք չէ։ Նրանք պատրաստ են․․․

Паруйр Айрикян призвал Раффи Ованнисяна и Гранта Багратяна объединить усилия
Кандидат в президенты РА, председатель партии «Национальное самоопределение» Паруйр Айрикян на своей страничке в «Facebook» обратился с письмом к другим кандидатам Раффи Ованнисяну и Гранту Багратяну. В нем, в частности, говорится:
«Из прессы мне стало известно, что было изъявлено желание выступить единой командой… но оно так и не осуществилось . Мои телефонные звонки в связи этим так и остались без ответа. И Раффи Ованнисян, и Грант Багратян были очень заняты.
Согласно опросам, пять дней назад за Сержа Саргсяна проголосовали бы 43-45% избирателей, за Паруйра Айрикяна, Гранта Багратяна и Раффи Ованнисяна – 5-35%. В случае нашего совместного выступления у Сержа Саргсяна будет 30% голосов, а у нас – 67-69%.
Хотелось бы предложить ознакомиться с данными цифрами и совместными усилиями проверить их достоверность. Однако мои уважаемые коллеги, вместо того, чтобы стремиться к победе едиными усилиями, думали над тем, как повысить проценты своего поражения. И теперь они утверждают, что уже поздно.
В действительности, если я попрошу перенести выборы на 14 дней, то мы можем предложить единого кандидата, выяснить программы каждого из нас и в течение 10 дней вместе встретиться с избирателями. В таком случае общий процент наших голосов составит не 70%, а даже 80%.
Дорогие Раффи и Грант, либо мы вместе добьемся  результатов, либо потерпим поражение по отдельности.  Я публично обращаюсь к Вам, и пусть те, кто намерен проголосовать за Вас, знают, какой возможности реализовать свои программы Вы лишаетесь из-за примитивных амбиций. Это говорит Вам архитектор идеи единого кандидата 1996-го года.
Дорогой народ, у нас есть лишь 30 часов, чтобы мобилизовать все свои усилия. Объясните Раффи Ованнисяну и Гранту Багратяну, что это последний для каждого из нас шанс добиться успехов. Моему электорату нет необходимости  объяснять это».