Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատասխանեց Սերժ Սարգսյանին
Րաֆֆի Հովհաննիսյանի պաշտոնական նամակը, որն այս առավոտ ուղարկվել է Սերժ Սարգսյանին՝՝ ի պատասխան մարտի 25-ի նամակի:
«Հարգելի պարոն Սարգսյան
Երեկ ստացա Ձեր` մարտի 25-ի թվակիր նամակը: Դրական եմ գնահատում, որ Դուք վերջապես ուղղակի գրությամբ պատասխանեցիք իմ համալիր առաջարկին: Թեև նամակի ընդհանուր ձեւակերպումներում նկատելի են որոշ վիճարկելի փաստարկներ եւ կանխակալ համոզումներ, այդուհանդերձ առաջխաղացում կարելի է համարել հանգամանքը, որ Դուք պատրաստ եք բանակցությունների հիմք ընդունել իմ ներկայացրած փաստաթուղթը:
Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը` հանդիպելու Ձեզ եւ սեղանին դրված համազգային հանգուցալուծումը քննարկելու ցանկացած ժամի ու ցանկացած ձեւաչափով` Ազատության հրապարակում:
Շնորհակալ եմ իմ առողջությամբ մտահոգվելու համար: Անհանգստանալու հարկ չկա, ես միանգամայն առողջ եմ, կազդուրման կարիք չունեմ եւ կարող ենք առանց հետաձգելու իրականացնել մեր աշխատանքային հանդիպումը հանուն Սահմանադրական նոր Հայաստանի:
Եթե ինչ-ինչ պատճառով Ազատության հրապարակը հարմար վայր չդիտեք հանդիպման առումով, ազատ զգացեք կրկին նամակով ներկայացնելու իմ ամբողջական փաստաթղթից բխող` Ձեր բովանդակային առաջարկությունները, որոնք Ձեր նախորդ արձագանքում բացակայում էին»:

Раффи Ованнисян ответил Сержу Саргсяну
Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян ответил на письмо действующего президента Армении Сержа Саргсяна. В ответе, в частности, говорится:
«Уважаемый г-н Саргсян,
Вчера получил Ваше письмо. Положительно оцениваю, что Вы, наконец,  ответили на мое комплексное предложение.  Хотя в общих формулировках письма заметны некоторые спорные аргументы и предвзятые убеждения,  тем не менее, готовность принять Вами посланный мною документ за основу переговоров можно считать прогрессом.
Я вновь подтверждаю свою готовность встретиться с Вами для обсуждения общенационального решения в любое время и в любом формате на площади Свободы.
Благодарю за озабоченность мои здоровьем, однако причин для беспокойства нет. Я абсолютно здоров, необходимости в восстановлении нет, и я готов без промедления организовать нашу рабочую встречу во имя новой Конституционной Армении.
Если в силу каких-то обстоятельств Вы считаете неудобным встретиться на площади Свободы, то будьте вольны представить в письменном виде Ваши содержательные предложения, которые отсутствовали в предыдущем документе».