Լևոն Զուրաբյան. «Երեկ մենք սենսացիա ենք բացահայտել»
Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ Հայ ազգային կոնգրես խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանն ասել է, որ երեկ՝ գազի գնի վերաբերյալ խորհրդարանական քննարկման ժամանակ, սենսացիա են բացահայտել։
–ՀԾԿՀ–ն մայիսի 13-ին է ստացել գազի գնի բարձրացման հայտը, որին կցված փաստաթղթի համաձայն՝ գազի նոր գնի մասին պայմանագիրը ուժի մեջ է մտել ապրիլի 1-ից: Փաստորեն, ապրիլի 1–ից գործել է նոր գինը և կա դա հաստատող պաշտոնական պայմանագիրը։ Սակայն մեր իշխանությունները դրա մասին տեղյակ չեն պահել հասարկությանը: Այդ ինֆորմացիան հասարակությունից թաքցրել են ապրիլի 1-ից սկսած,-ընդգծել է Լ. Զուրաբյանը։
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավարը վստահ է, որ իշխանությունները պարզապես չեն ուզեցել այս մայիսի 5–ին կայացած Երևանի ավագանու ընտրություններից առաջ հայտնել բարձրացած գազի գնի մասին:
Լ. Զուրաբյանն անդրադարձել է նաև այս քառօրյայում ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի ելույթներին և նշել, որ նա պատմության մեջ կմնա իր տափակ շուլուխներով:
–Հիշեք Չեռնոմիրդինին, ով հայտնի էր իր շուլուխներով։ Դրանք, ճիշտ է, տափակ էին, բայց հիմա «Վիքիպեդիայում» կան, և բոլորը օգտագործում են,–հավելել է Լ. Զուրաբյանը:

Левон Зурабян: «Вчера мы раскрыли сенсацию»
Во время брифинга в Национальном собрании руководитель фракции АНК Левон Зурабян отметил, что в ходе вчерашнего парламентского обсуждения в связи с повышением цены на газ, была раскрыта сенсация.
«Комитет по регулированию общественных услуг 13 мая получил обращение о повышении цены на газ, в прилагающихся к которому документах отмечалось, что соглашение о новой цене на газ вступает силу с 1 апреля. Фактически, с 1 апреля действовала новая цена, и имеется подтверждающее это официальное соглашение. Однако наши власти оставляли наше общество в неведении. С 1 апреля эта информация утаивалась от нашего общества», - подчеркнул Зурабян.
По словам руководителя фракции АНК, власти попросту не хотели сообщать о повышении перед выборами Совета старейшин Еревана 5 мая.
Зурабян также коснулся заявлений руководителя фракции РПА Галуста Саакяна во время прошедшей четырехдневки заседаний парламента, отметив, что он останется в истории вмести со своим плоскими высказываниями.
«Вспомните Черномырдина, который известен своими неординарностями. Правда, они тоже были плоскими, но сейчас они вошли в «Википедию», и многие пользуются ими», - добавил Зурабян.