ԲՀԿ–ական պատգամավոր. «Կառավարության հրաժարականի հարցը միանշանակ մտնելու է օրակարգ»
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանն ԱԺ ճեպազրույցների ժամին հայտարարել է, որ իրենք ուզում են երկրում փոփոխությունների հասնել ու հույս ունեն՝ դա ՀՀԿ–ն էլ կհասկանա։
–Եթե չեն հասկանա, իրենց խնդիրն է։ Կառավարության հրաժարականի հարցը միանշանակ մտնելու է օրակարգ։ Մինչ այդ մենք հիմքերը կներկայացնենք, թե հետագայում ինչպիսի կառավարություն ենք ուզում ունենալ։ Առաջիկայում կհրապարակենք ճանապարհային քարտեզը, և նշեմ, որ ցանկացած հարց 4 ոչիշխանական ուժերի անունից է լինելու։ ԲՀԿ–ն ուզում է տեսնել այնպիսի կառավարություն, որը կհամապատասխանի այս 4 ուժերի ներկայացրած չափորոշիչներին,–ասել է Ս. Մարգարյանը։
Նա նաև ընդծել է, որ ուզում են ունենալ մի կառավարություն, որն ադեկվատ կլինի հասարակական պահանջներին և երկիրը կտանի զարգացման հունով։
–Եթե այդ կառավարությունը կաշխատի, շատ լավ։ Եթե ոչ, որևէ տաբու, որևէ խնդիր մենք չենք տեսնում,–նշել է Ս. Մարգարյանը՝ պատասխանելով Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը պահանջելու հարցին։
ԲՀԿ–ական պատգամավորը նաև հավելել է, որ առաջիկայում հանդիպումներ են ունենալու մարզերում և վերաբացված գրասենյակների միջոցով ավելի շատ են շփվելու ժողովրդի հետ ու ապահովելու հետադարձ կապը։
Ինչ վերաբերում է «Ժառանգության» հետ ԲՀԿ–ի հանդիպմանը, Ս. Մարգարյանը նշել է, որ առաջիկայում այն անպայման կկայանա, միայն թե այժմ տեղի և ժամի տեխնիկական հարցերն են քննարկվում։

Депутат от ППА: «Вопрос отставки правительства однозначно войдет в повестку»
Депутат Национального собрания от фракции «Процветающая Армения» Степан Маргарян заявил, что партия в сотрудничестве с другими силами хочет добиться положительных перемен в стране и надеется, что это осознает и РПА.
«Не поймут – их проблема. Вопрос отставки правительства однозначно войдет в повестку. До этого мы представим свое видение того, каким должно быть будущее правительство. В ближайшее время будет опубликована «дорожная карта», и все вопросы будут ставиться от имени 4 некоалиционных сил. ППА хочет видеть такое првительство, которое будет соответствовать выдвинутым четырьмя силами критериям», - заявил Маргарян.
Депутат подчеркнул, что они хотят видеть правительство, которое было бы адекватно требованиям общества и повело бы страну по пути развития.
«Если это правительство заработает, будет замечательно. Если же нет, то мы не видим никаких проблем или табу», - отметил Маргарян, отвечая на вопрос о требовании отставки Сержа Саргсяна.
Член фракции ППА добавил также, что в ближайшее время будут проведены встречи в марзах, и посредством открывшихся офисов партии будет организовано более активное общение с народом и налажена обратная связь.