ԲՀԿ–ական պատգամավորը հերքում է Գալուստ Սահակյանի խոսքերը (տեսանյութ)
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը հերքում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի խոսքերը, թե «եռյակը» ցանկություն է հայտնել առանձին-առանձին քննարկել բոլոր 12 պահանջները, և բանակցությունները, այդուհանդերձ, շարունակվելու են։
Մ. Մելքումյանն այսօր ճեպազրույցում պնդել է, որ իրենք որևէ բովանդակային կամ բանակցային գործընթացի պատրաստակամություն չեն հայտնել։
–ԲՀԿ–ն վերահաստատել է իր քաղաքական դիրքորոշումն առ այն, որ Կառավարությունն ունի ռեսուրսներ, միջոցներ, և հենց նրա՛ գործառույթն է իրականացնելու այդ 12 կետերը։ Հիմա մենք ի՞նչ քննարկենք նրանց հետ։ Թող ցույց տան, որ կարողանում են կատարել, հետո մենք, զուգահեռ գնացող քաղաքական գործընթացներով, արդեն կթելադրենք հետագան,–ընդգծել է Մ. Մելքումյանը։
Նա նաև հավելել է, որ բացի ԸՕ–ն փոխելուց՝ բոլոր 12 կետերի կատարումն էլ կարելի է համարել իշխանության խոսքերի ազնվության ապացույց։
–Բայց ԸՕ–ի փոփոխությունը նաև քաղաքական օրակարգի հարց է։ Մենք ժամանակ չունենք. պետք է բոլոր հարցադրումների հետ կապված օպերատիվ, հստակ ցանկություն հայտնեն, որ կատարելու են,–ասել է ԲՀԿ–ական պատգամավորը։

Депутат от ППА опроверг заявление Галуста Саакяна
Депутат Национального собрания Армении от фракции «Процветающая Армения» Микаэл Мелкумян опроверг заявление спикера НС Галуста Саакяна о том, что «тройка» выразила готовность по отдельности обсудить каждое из 12 требований и что переговоры вокруг них будут продолжены.
В ходе сегодняшнего брифинга в парламенте Мелкумян заверил, что никакой готовности к содержательным обсуждениям или переговорам «тройка» не выражала.
«ППА вновь подтвердила свою позицию, согласно которой правительство обладает как ресурсами, так и средствами для реализации 12 пунктов – это в его компетенции. Что мы можем с ними обсуждать? Пусть покажут, как они готовы выполнять эти требования, и уже затем мы, посредством идущих параллельно процессов, продиктуем наши дальнейшие требования», - подчеркнул депутат от ППА.
Он также добавил, что, кроме изменения Избирательного кодекса, подтверждением искренности намерений власти можно будет считать лишь выполнение всех 12 пунктов.
«Изменение ИК является также вопросом политической повестки. У нас нет времени – они должны оперативно и четко высказаться по части решения всех поставленных вопросов», - заявил Мелкумян.