ՕՐՕ դաշինքի նախընտրական հավաքը Բարեկամավանում (լուսանկարներ, տեսանյութ)
Նոյեմբերյանից հետո «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամները, ցուցակի առաջին եռյակի՝ գեներալ–գնդապետ Սեյրան Օհանյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի և ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանի գլխավորությամբ, նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այցելել են Տավուշի մարզի Բարեկամավան գյուղ։
Դաշինքի անդամները ջերմ ընդունելության են արժանացել բնակիչների կողմից, որոնք երախտագիտություն են հայտնել ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին, որ տարիներ շարունակ իրենց կողքին է եղել և ամեն հարցում օգնություն ցուցաբերել։
–Տարիների ընթացքում ձեր կողքին ենք եղել և Հայաստանի բոլոր բնակավայրերի կողքին ենք լինելու ու փորձելու ենք օգնել,–ասել է Ս. Օհանյանը։
Տավուշի մարզում ՕՐՕ դաշինքից առաջադրված պատգամավորության թեկնածու, Բարեկամավանի նախկին գյուղապետ Գարիկ Աբազյանն ասել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում, երբ Սեյրան Օհանյանը պաշտպանության նախարար էր, միշտ եղել է բարեկամավանցիների կողքին կանգնած, իրենց թիկունք է եղել, օգնության հասել ամենատարբեր հարցերում, և իրենք երախտապարտ են նրան։

Предвыборное собрание альянса ОРО в Барекамаване (фоторяд, видео)
После посещения города Ноемберян члены альянса «Оганян-Раффи-Осканян» во главе с первой тройкой пропорционального списка политической силы – генерал-полковником Сейраном Оганяном, вице-председателем партии «Наследие» Арменом Мартиросяном и председателем партии «Консолидация» Варданом Осканяном – совершили в рамках предвыборной агиткампании визит в село Барекамаван.
Представители альянса удостоились теплого приема сельчан, которые выразили экс-министру обороны РА Сейрану Оганяну свою признательность – за многолетнюю поддержку и участие в решении проблем села.
«На протяжении лет мы были рядом с вами, так же будет и в отношении всех населенных пунктов Армении – мы попытаемся всем помочь», – сказал Оганян.
Кандидат от альянса ОРО в Тавушском марзе, бывший глава сельской администрации Барекамавана Гарик Абазян, в свою очередь, подчеркнул, что в бытность местным главой, когда Сейран Оганян являлся министром обороны, последний всегда был рядом с барекамаванцами, помогал в самых разных вопросах, за что они ему благодарны.