Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային ուղությամբ կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Մայիսի 12-ին և լույս 13-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2300 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հարավային ուղությամբ կիրառել է նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана произвели по армянским позициям более 2300 выстрелов (инфографика)
Накануне и в ночь на 13 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня около 90 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 2300 выстрелов.
На южном направления линии соприкосновения противник применил также минометы калибра 60 и 82 мм (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство.