Ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ
Մայիսի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 80 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 750 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения 80 раз (инфографика)
Накануне и в ночь на 22 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня около 80 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям более 750 выстрелов.
На северном направления линии соприкосновения противник применил также миномет калибра 60 мм (4 снарядда).
Передовые подразделения Армии обороны в основном воздержались от ответных действий, продолжив уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи.