Հրանտ Բագրատյան. «Լավ եմ ճանաչում Տիգրան Սարգսյանին. մինչև չկործանի, չի գնա»
Այսօր տեղի ունեցած ասուլիսում ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանը կոչ է արել ՀՀ նախագահին և ՀՀԿ–ին աշխատանքից վտարել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանին և ԿԲ ղեկավար Արթուր Ջավադյանին։
«Վարչապետը մտածում է միայն իր հետույքն ապահովագրելու մասին։ Լավ եմ ճանաչում Տիգրան Սարգսյանին. մինչև չկործանի, չի գնա,–ասել է բանախոսը և շարունակել,–սա անընդունելի է և պարունակում է ցինիզմի մասնիկներ։ Նա տնտեսությունից բան չի հասկանում։ Այդ կլոունադան պետք է վերացնել»։
Խոսելով վարչապետի վերջին օրերի ելույթից՝ Բագրատյանը նշել է, որ նա նորից խոսեց թիրախների ու ռիսկերի ապահովագրման մասին, որը պրիմիտիվ մեթոդաբանություն է։
–Նրա խոսքում ասվում էր, որ թոշակը կբարձրանա 10%–ով, գնաճը՝ 15։ Այս տարի արձանագրվել է պարենային ապրանքների գների ոչ թե 4-5%, այլ 14,5% աճ։ Այս տարի  գնաճը եղել է 8-9%, եթե նույնիսկ հիմա իջեցնեն, ապա ոչինչ չի փոխվելու, այնինչ կառավարությունը թիրախ էր հայտարարել 4,2% գնաճ,–նկատել է նա։
–Այս ամենի դեպքում ո՞նց է Սերժ Սարգսյանը և Հանրապետականը գնալու ընտրությունների,–հարցադրել է բանախոսը։

Грант Багратян: «Я прекрасно знаю Тиграна Саркисяна: не уйдет, пока не разрушит»
На сегодняшней пресс-конференции бывший премьер-министр РА Грант Багратян призвал президента РА и Республиканскую партию Армении уволить премьер-министра РА Тиграна Саркисяна,  министра финансов Ваче Габриеляна и председателя Центрального банка Артура Джавадяна.
«Премьер думает лишь о том, как спасти свою шкуру. Я прекрасно знаком с Тиграном Саркисяном: не уйдет,  пока не разрушит. Это неприемлемо, и в этом есть элементы цинизма. Он ничего не смыслит в экономике. Нужно положить конец этой клоунаде», - отметил он.
Говоря о недавнем выступлении Тиграна Саркисяна, Багратян заявил, что премьер-министр вновь говорил о мишенях и страховании  рисков, а это примитивная методология.
«В его речи было отмечено, что пенсия повысятся на 10%, а инфляция – на 15%. В этом году был зафиксирован не 4-5%-ый рост цен на продовольственные товары, а 14,5%-ый  рост. В этом году инфляция составила  8-9%,  если даже сейчас снова ее снизят, то все равно  ничего не изменится. Между тем правительство объявило  в качестве мишени 4,2% -ую инфляцию», - заметил Грант Багратян, добавив: «И как же при всем этом Серж Саргсян и Республиканская партия Армении собираются идти на выборы?».