Գագիկ Բեգլարյանն ու Արամ Հարությունյանը չեն հրահանգել պարտադիր կուտակային պահումներ կատարել
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը չի հրահանգել իր աշխատակիցներից կուտակային կենսաթոշակային պարտադիր պահումներ կատարել։ Այսօր այս մասին լրագրողներին ասել է նախարարը՝ ընդգծելով, որ կուտակային պահումները կատարել են միայն այն աշխատակիցներից, ովքեր ցանկացել են, իսկ ովքեր դեմ են եղել, նրանցից կուտակային գանձումներ չեն կատարել։
Բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը նույնպես նշել է, որ իր աշխատակիցներից կուտակայինները պարտադիր պահելու որևէ հրահանգ չի տվել։
–Ինչպես կարգն է պահանջում, այնպես էլ շարժվում ենք: Որևէ ստիպողական գործառույթ չկա։ Իսկ եթե դա եղել է, ապա՝ տրամաբանության և օրենքների շրջանակներում,-ասել է նախարարը:

Гагик Бегларян и Арам Арутюнян не распоряжались взимать обязательные накопительные выплаты
Министр транспорта и связи РА Гагик Бегларян не давал распоряжения об обязательном взимании накопительных пенсионных выплат с работников министерства. Об этом в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил сам министр.
По его словам, накопительные выплаты были удержаны лишь с тех работников, которые изъявили на это желание.
Как отметил участвовавший в пресс-конференции министр охраны природы РА Арам Арутюнян, аналогичным образом дела обстоят и в возглавляемом им ведомстве.
«Никакого принуждения нет. Если даже это и было, то исключительно в рамках здравой логики и законодательства», - подчеркнул Арутюнян.